Back to top

Časopis STAVEBNÉ MATERIÁLY - Izolácia plochej strechy EPDM membránou

V októbrovom čísle časopisu Stavebné materiály 5/2019 vyšiel náš článok s názvom Izolácia plochej strechy EPDM membránou. Prinášame vám v ňom informácie o strešnom systéme RubberCover EPDM, ako aj aplikačný postup znázornený na fotografiách aj s popisom. 

Strešný systém Firestone RubberCoverTM EPDM je navrhnutý špeciálne na izoláciu veľkého množstva menších plochých striech ako sú napr. obytné budovy, garáže, záhradne domčeky, balkóny atď.  Na báze syntetickej gumovej membrány EPDM so životnosťou minimálne 50 rokov je jedným z najodolnejších a najtrvácnejších strešných systémov na trhu. Je kompatibilný so širokou škálou podkladov a poskytuje ideálne riešenie tak pre rekonštrukcie ako aj novostavby.

Membrána RubberCoverTM EPDM je ľahká, flexibilná, ľahko sa s ňou pracuje a umožňuje rýchlu inštaláciu bez nutnosti použitia špeciálneho náradia. Montáž tohto systému si nevyžaduje použitie plameňa. Membrána sa jednoducho prilepí na podklad kontaktným lepidlom.

Dodáva sa vo veľkých paneloch, ktoré dokážu pokryť väčšinu striech v jednom kuse bez akéhokoľvek spoja. Má jedinečnú flexibilitu aj pri mínusových teplotách, čo umožňuje jej inštaláciu aj v zimnom období.

Membrána má vynikajúcu odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a mikroorganizmom. Jej prieťažnosť je väčšia ako 300%. Tým pádom sa dokáže prispôsobiť pohybom budovy a teplotným výkyvom. Membrána RubberCoverTM EPDM je výnimočne odolná voči poveternostným vplyvom. Svoje fyzikálne vlastnosti si zachováva aj niekoľko desaťročí a nevyžaduje si žiadnu údržbu.

Membrána RubberCoverTM EPDM je chemicky stála a neuvoľňuje žiadne chemické zložky. Vďaka svojej dlhej životnosti, žiadnej údržby a možnosti recyklácie dokazuje, že ide o ekologickú voľbu. Okrem toho je systém RubberCoverTM kompatibilný so zelenými strechami a fotovoltaickými systémami, čo prispieva k udržateľnosti životného prostredia.