Back to top

Kanál s Firestone GeoGard EPDM získal cenu na Svetovom fóre zavlažovania

Program zavlažovania spoločnosti Trangie-Nevertire v Austrálii bol víťazom ceny WATSAVE v kategórii „Inovačné hospodárenie s vodou“ na 3. svetovom fóre zavlažovania, ktoré sa konalo v septembri minulého roka v indonézskom Bali.

V roku 2011 bol systém zavlažovania Trangie-Nevertire navrhnutý v rámci programu súkromných operátorov zavlažovacej infraštruktúry austrálskej vlády (PIIOP) s cieľom dosiahnuť úspory vody vo výške 30 000 ML ročne. Finančné prostriedky sa vynakladali najmä na prestavbu existujúceho systému zavlažovacích kanálov a na obloženie približne 110 km kanálov na dodávku vody.

Po veľmi dôkladnom výberovom postupe bol na hydroizoláciu kanála navrhnutá geomembrána GeoGard EPDM s hrúbkou 1,1 mm z dôvodu vysokej kvality, odolnosti, rýchlosti inštalácie a miestnej podpory.

Od ukončenia projektu sa straty pri preprave kanálov znížili z 50% na 7%. Produktivita na farme sa zlepšila vďaka väčšej dostupnosti vody a inštalácii „najmodernejších“ zavlažovacích systémov pre poľnohospodárske podniky. Úspory vody tiež umožnili znížiť čerpanie v rieke Macquarie, čím sa chráni jej biodiverzita.