Back to top

UltraPly TPO: ideálny strešný systém, ktorý spoločnosť Toyota zvolila pre svoju továreň v Malajzii

Spoločnosť Toyota Motor venuje veľkú pozornosť udržateľnosti svojich budov. Preto hľadala kompletný a vysokovýkonný strešný systém, ktorý  zabezpečí vodotesnosť strechy s rozlohou 11 000 m² v novom výrobnom závode v Malajzii. Trvalo udržateľné riešenie tiež muselo spĺňať prísne termíny a byť  jednoduché na nainštaláciu.

Ako strešný systém bola zvolená šedá membrána Firestone UltraPly ™ TPO s hrúbkou 1,8 mm, pripevnená na izolačné dosky Firestone ISO 95 + ™ GL polyizokyanurát (PIR). Na pripevnenie membrány sa použil indukčný zvárací systém Firestone InvisiWeld ™ , ktorý poskytoval estetický vzhľad.

„Existuje niekoľko dôvodov pre výber strešného systému UltraPly ™ TPO firmy Firestone,“ komentoval návrhár John Ngooi zo spoločnosti Nexus Idea Consultancy Sdn Bhd. „Jedným z nich bolo, že ponúka vynikajúce vzduchotesné, vodotesné vlastnosti a poskytuje 20 ročnú záruku na systém po inštalácii. Okrem toho, izolačné dosky firmy Firestone ISO 95 + ™ GL poskytujú veľmi nízku hodnotu U, čo pomáha znižovať spotrebu energie v továrni. “