Back to top

Membrána GeoGard EPDM ako izolácia vo veľkom dekoračnom jazere v Moskovskom parku

Membrána firmy Firestone GeoGard ™ EPDM s hrúbkou 1,14 mm bola zvolená na zaistenie vodotesnosti veľkého dekoračného jazera v srdci parku Khodynka Field v severozápadnej Moskve.

Vo fáze návrhu presvedčil miestny partner spoločnosti Firestone Vodalux zákazníka - generálneho dizajnéra parku Khodynka Field Park - aby si vybral GeoGard EPDM. Vďaka výnimočnej životnosti a spoľahlivosti membrány je obzvlášť vhodná pre tento špecifický typ vodnej nádrže v jej geologických podmienok.

Projekt predstavoval niekoľko výziev: jazero malo komplexnú konfiguráciu topografie pobrežia a dna, preto  sa vyžadovala membrána, ktorá by sa mohla účinne a esteticky prispôsobiť jeho dizajnu. Ďalšou dôležitou úlohou bolo vykonať silné a vodotesné spoje v miestach, kde bola membrána položená pod základmi mostových pilierov. Nakoniec, aby sa dodržala lehota, približne polovica inštalačných prác sa vykonávala počas zimy pri veľmi nízkych teplotách.

Park Khodynka je veľký otvorený priestor na severozápade Moskvy. Táto oblasť bola v posledných rokoch prestavaná, aby obyvateľom a návštevníkom poskytla moderné, pokojné miesto na útek z rušného mestského života, ako aj interakciu prostredníctvom športu, kultúry a zábavy. Medzi najvýznamnejšie pamiatky tejto oblasti patrí štadión ľadového športu Megasport Arena, futbalový štadión CSKA Moskva a Národné centrum súčasného umenia.

Membrána: Firestone GeoGard ™ EPDM

Hrúbka: 1,14 mm

Veľkosť: 10 863 m²

Dátum ukončenia projektu: Jún 2018

Pre viac informácií ohľadom membrány GeoGard ™ EPDM kliknite sem