Back to top

Rekonštrukcia továrne na spracovanie mäsových výrobkov vďaka RubberGard EPDM

Rozsiahle renovačné práce sa uskutočnili v továrni na spracovanie mäsa Mitros v meste Sremska Mitrovica v Srbsku po jej akvizícii rakúskou spoločnosťou Gierlinger Holding, ktorá sa špecializuje na spracovanie mäsových výrobkov.

Pôvodná strešná konštrukcia s rozlohou 9 000 m², pozostávajúca z betónových oblúkových prvkov pokrytých asfaltovými pásmi bola poškodená, preťažená a musela byť zrenovovaná. 

Keďže nebolo možné vŕtať do betónového podkladu, bolo potrebne zvoliť trvácny a bezpečný hydroizolačný strešný systém. Okrem toho, klenutý tvar strechy vyžadoval pružnú membránu, ktorá sa dá rýchlo a jednoducho nainštalovať.

Po zvážení niekoľkých návrhov sa vlastník budovy rozhodol využiť plne lepený systém Firestone RubberGard EPDM, ktorý navrhol miestny partner spoločnosti Firestone ako najideálnejšie riešenie pri rekonštrukcií bitumenových krytín. Membána RubberGard EPDM sa len jednoducho nalepila na pôvodný strešný plášť čím sa ušetrili nemalé finančné prostriedky. Vďaka tomuto skúsenému dodávateľovi  sa rekonštrukciu strešného systému podarilo dokončiť za niekoľko dní.

 

Membrána: Firestone RubberGard ™ EPDM

Hrúbka: 1,14 mm

Plocha:  9 000 m²

Strešný systém: Plne lepený (FAS)

Dátum ukončenia projektu: Máj 2016